Ambasada herbaty cz.3 Sweet Heart

Witajcie.
Dzisiaj już cz.3 czyli tym razem Sweet Heart

Sweet Heart to wyjątkowa, lekka, zielona herbat z kawałkami truskawki i czerwoną porzeczką, orzeźwiająca i bardzo dobra w smaku.


Skład: Sencha, liofilizowane truskawki i czerwona porzeczka, pączki róży, aromat

Sposób parzenia
Zaparzać do 3 razy w temperaturze 60- 70°C maksymalnie 3 minuty (drugie parzenie krócej!) potem oddzielić listki od naparu. Gdy listki pozostawimy w naparze, herbata będzie bardzo gorzka i bez aromatu.
Właściwości herbaty zielonej
Ma pozytywny wpływ na serce

Reguluje poziom cholesterolu

Zmniejsza ryzyko nowotworów

Pomaga w spalaniu tłuszczu

Reguluje poziom cukru we krwi

Herbata zielona – różni się od czarnej tylko tym, że nie została poddana procesowi fermentacji. Świeżo zerwane liście pozostawia się do przeschnięcia, a następnie w wyniku obróbki cieplnej powstrzymuje się proces fermentacji. Napar ma barwę zbliżoną do cytrynowo-żółtej lub słomkowej. Jest wysoko ceniona dzięki licznym właściwościom zdrowotnym. Napar z zielonej herbaty bogaty jest w witaminy C,E,B, sole mineralne oraz przeciwutleniacze, działa oczyszczająco na skórę i organizm, ma działanie bakteriobójcze, wzmacnia kości kobiet, pomaga zapobiegać nowotworom i atakom serca. Na dalekim wschodzie nazywana jest „kluczem do długowieczności”. 


Moja opinia:
Jak widać na zdjęciu ta herbata to przede wszystkim liście zielonej herbaty (nie jak np w przypadku innych "herbat" w których jest zmielone nie wiadomo co) plus pąki róż i inne dodatki.
Ja osobiście lubię zieloną herbatę, która ma wiele dobroczynnych właściwości na nasz organizm, ta dodatkowo jest z ciekawymi dodatkami. Piłam już naprawdę wiele herbat ale raczej nie spotkałam się jeszcze z tym, że są do niej dodawane pączki róż, osobiście nie przepadam za smakiem różanym ale tu nie jest bardzo wyczuwalny i absolutnie mi nie przeszkadzał.
Napar jak widać jest jasny a smak bardzo delikatny. Cena: od 3,80 zł

3 komentarze:

Za każdy komentarz dziękuję- to motywuje mnie do dalszej pracy:)

Komentarze z linkami do blogów nie będą publikowane!!!

Jeśli zaobserwujesz- napisz a na pewno zrobię to samo:)