Cykoriada na zdrowie

Witajcie:)
Zapraszam na recenzję.

CYKORIADA - unikalny napój rozpuszczalny, łączący wyszukany smak oraz bogactwo wartości odżywczych. Głównym składnikiem jest ekstrakt z korzenia cykorii. Stanowi źródło cennego błonnika oraz inuliny, która jest naturalnym prebiotykiem. Starannie dobrane dodatki do ekstraktu z korzenia cykorii zwiększają jego właściwości oraz urozmaicają walory smakowe.


CYKORIADA nie za­wie­ra ko­fe­iny, jest więc na­po­jem, po który może się­gnąć każdy, także ko­bie­ty cię­żar­ne, kar­mią­ce, osoby starsze czy dzie­ci. Jest szcze­gól­nie po­le­ca­na oso­bom, które z uwagi na stan zdro­wia powinny unikać kawy na­tu­ral­nej: cukrzykom, oso­bom z wy­so­kim ci­śnie­niem, pro­ble­ma­mi z ner­ka­mi, je­li­ta­mi, wą­tro­bą. Nie draż­ni ukła­du po­kar­mo­we­go, mogą więc ją spo­ży­wać osoby cier­pią­ce na do­le­gli­wo­ści żo­łąd­ko­we, za­bu­rze­nia tra­wie­nia. Jest też do­sko­na­łym do­dat­kiem do diety od­chu­dza­ją­cej.


Cykoriada z jagodami to unikalny napój rozpuszczalny, łączący wyszukany smak oraz bogactwo wartości odżywczych, którego głównym składnikiem jest ekstrakt z korzenia cykorii. Stanowi źródło cennego błonnika oraz inuliny, która jest naturalnym prebiotykiem.

Jagody posiadają szereg właściwości, m.in. przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych, oczyszczających krew, przeciwanemicznych oraz przeciwnowotworowych.Moja opinia:
Cykoriada z jagodami znajduje się w opakowaniu z dodatkowym zamknięciem. Na opakowaniu znajdują się wszelkie potrzebne informacje jak np skład, sposób użycia itp.
Jak widzicie na zdjęciu poniżej napój ten jest w postaci dość drobnych brązowych granulek, które bardzo łatwo się rozpuszczają.
muszę przyznać, ze ja osobiście podchodziłam kilka razy do tego napoju z powodu jego goryczki w smaku, żeby ją zneutralizować trzeba po prostu wsypać mniejszą ilość granulek i wlać więcej mleczka;) Cena: 6,95 zł


Cykoriada z żeń-szeniem to unikalny napój rozpuszczalny, łączący wyszukany smak oraz bogactwo wartości odżywczych, którego głównym składnikiem jest ekstrakt z korzenia cykorii. Stanowi źródło cennego błonnika oraz inuliny, która jest naturalnym prebiotykiem.

Korzeń żeń-szenia stosowany jest m.in. do stymulacji systemu immunologicznego, pobudzania organizmu, poprawy koncentracji oraz regulowania poziomu cholesterolu.

Składniki:zagęszczony ekstrakt z korzenia cykorii 99%, korzeń żeń-szenia 1%.


Moja opinia:
Natomiast ten wariant cykoriady znajduje się w słoiczku (na którym oczywiście znajdziemy wszystkie potrzebne nam informacje) i jest w postaci gęstego, ciemnego płynu.
Ten wariant bardziej mi posmakował (moim zdaniem jest mniej gorzki niż poprzedni), do niego również dodawałam mleczko dla złagodzenia smaku.cena: 9,00 zł

Podsumowanie:
Cykoriada to dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią lub nie mogą pić zwykłej kawy a potrzebują czasami "kopniaka" , cykoriada jak najbardziej się do tego nadaje a dodatkowo jest naturalna, zdrowa, łatwa i szybka w przygotowaniu. 

10 komentarzy:

 1. Jeszcze nie próbowałam Cykoriady ale teraz wiem że muszę spróbować

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy nie mogę pić kawy to piję anatola ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie miałam i nie słyszałam :) Ale bardzo chętnie wypróbuję:*

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam kawy mieszane z cykorią, ale niemal 100% cykorii nie próbowałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kawa z cykorią tak,smaczna 😊 Ale w takiej formie cykorii nie próbowałam...
  Zapraszam do siebie 😉

  OdpowiedzUsuń
 6. Cykoriada w sloiczku z zen-szeniem jest super. Zastepuje poranna kawe..

  OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz dziękuję- to motywuje mnie do dalszej pracy:)

Komentarze z linkami do blogów nie będą publikowane!!!

Jeśli zaobserwujesz- napisz a na pewno zrobię to samo:)