Żel do higieny intymnej oraz żel pod prysznic ziołowy Fitomed

Hej.
Tym razem coś o naturalnych produktach do mycia:)


                                        

Od producenta:

ŻEL ZIOŁOWY POD PRYSZNIC DO SKÓRY SUCHEJ I WRAŻLIWEJ „MYDLNICA LEKARSKA”
Składniki aktywne: wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej, kwiatostanu lipy, koszyczka rumianku, korzenia prawoślazu, owsa.

Właściwości: wytwarza łagodną, swoistą dla mydlnicy lekarskiej pianę.

Działanie: ma dobre właściwości myjące, osłaniające i nawilżające.

Polecany przez dermatologów: do skóry wrażliwej i skłonnej do wysuszania się.

Zalecenia Fitomed: po umyciu ciała pod prysznicem wskazane jest stosowanie nawilżającego balsamu do ciała Fitomed z naturalną alantoiną. Jeżeli zdecydujemy się na kąpiel w wannie, odpowiednim kosmetykiem będzie płyn do kąpieli z kwiatem lipy.

ŻEL ZIOŁOWY ŁAGODNY DO HIGIENY INTYMNEJ
Wśród wszystkich zachorowań ginekologicznych stany zapalne zdarzają się najczęściej. Przeważnie przyczyną są zakażenia bakteryjne, wirusowe lub grzybicze. Najskuteczniejszą profilaktyką jest właściwa i łagodna codzienna higiena. Stosowanie ziołowych preparatów wzmacnia barierę ochronną naskórka i chroni przed rozwojem „złych” drobnoustrojów oraz utrzymuje właściwe pH.

Składniki aktywne: wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej, liścia szałwii, echinacei, korzenia prawoślazu, babki lancetowatej.

Działanie: dzięki obecności wyciągów z ziół powszechnie stosowanych w profilaktyce i fitoterapii stanów zapalnych, żel działa oczyszczająco, dezynfekująco i osłaniająco. Delikatnie myje skórę i nie powoduje podrażnień, które często występują przy stosowaniu zasadowych mydeł oraz preparatów z dużą zawartością detergentów.

Właściwości: wytwarza łagodną, swoistą dla korzenia mydlnicy lekarskiej pianę.

Polecany przez lekarzy specjalistów: w profilaktyce i zapobieganiu stanów zapalnych i ich nawrotom oraz do skóry wrażliwej, do codziennej higieny.


Moja opinia:
Oba żele znajdują się w bezbarwnych  (lubię tego typu rozwiązanie, bo mogę kontrolować ile pozostało jeszcze zawartości) buteleczkach z miłą dla oka grafiką oraz zamknięciem typu klik. Żel pod prysznic ma buteleczkę o poj. 250 ml, natomiast żel do higieny intymnej poj. 200ml.
Jak widzicie oba produkty mają barwę bursztynową oraz jak sama nazwa wskazuje mają konsystencję żelową. Posiadają delikatny, przyjemny, ziołowy zapach. Dość dobrze się pienią.
Jak się sprawdziły?
Zarówno żel pod prysznic, jak i żel do higieny intymnej bardzo dobrze myją, są łagodne, nie podrażniają, nie uczuliły mnie, nie wysuszają skóry. 
Są wydajne.
Oba żele polubiłam i na pewno do nich wrócę.

Żel do higieny intymnej

ŻEL ZIOŁOWY POD PRYSZNIC DO SKÓRY SUCHEJ I WRAŻLIWEJ (MYDLNICA LEKARSKA) 250 ML 


8 komentarzy:

Za każdy komentarz dziękuję- to motywuje mnie do dalszej pracy:)

Komentarze z linkami do blogów nie będą publikowane!!!

Jeśli zaobserwujesz- napisz a na pewno zrobię to samo:)